Спікери
Остап Семерак
Міністр екології та природних ресурсів
Остап Семерак — співавтор нових законів "Про оцінку впливу на довкілля", "Про стратегічну екологічну оцінку" та низки регуляторних актів, направлених на євроінтеграційні процеси в Україні, що мало би змінити підходи держави до дозвільних процедур у природоохоронній сфері та підсилити вплив громадськості на ці процеси. Також очолюване паном Семераком міністерство зробило крок на зустріч захисникам прав тварин, підтримавши заборону їх використання у цирках. Чи це спрацювало? Які ще кроки запланував міністр? Про все це можна будет спитати особисто міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака на форумі "Валить нельзя остаться / ECO"
Руслана
Співачка. Глобальний амбасадор відновлювальної енергії у світі
У вересні минулого року Руслану було проголошено глобальним амбасадором відновлювальної енергії у світі. Що це означає і як це звання відомої української співачки може допомогти Україні у модернізації енергетики? Що в цьому напрямку робив попередник Руслани Леонардо Ді Капріо? Що має на меті проект Wild Energy, яким наразі опікується співачка? Відповіді на ці та інші питання можна буде почути у виступі Руслани Лижичко на форумі "Валить нельзя остаться / ECO"
Наталія Бойко
Заступниця міністра енергетики та вугільної промисловості України
Наталія Бойко - одна з наймолодших топ-посадовців в Україні. У сферу її відповідальності входить європейська інтеграція енергетичного сектору України та його стратегічний розвиток. Як не скласти руки та продовжувати реформи, незважаючи на численні потужні групи впливу у цьому секторі? Як не скласти руки та продовжувати реформи, незважаючи на численні потужні групи впливу у цьому секторі? Як витискати зі своєї посади максимум в умовах постійної протидії? Скільки ще років чекати на модернізацію енергетичної галузі в Україні? Як виглядає екологізація української енергетики? Всі ці питання можна буде особисто поставити на форумі нашій спікерці Наталії Бойко, а також послухати доповідь заступниці міністра про стан реформ в енергетичній сфері.
Катерина Оніліогву
Керівниця напряму відкритих даних, проект USAID/UK aid "Прозорість і підзвітність у державному управлінні та послугах" / TAPAS
Катерина — це та сама людина, яка у великому міжнародному проекті технічної допомоги для нашої країни відповідає за відкриті дані. Чому це важливо? Бо відкритість та прозорість — ключ до модернізації країни. Бо без якісних даних неможливо оцінити хід жодної реформи. Чому це так складно? Бо відкриті дані дозволяють аналізувати цілі галузі і бачити повну картину, а це, хоч і корисно, але не завжди приємно. Так які ж нові набори даних вже вдалося відкрити? А які — не вдалося? Що це дає громадянам України? Як дані пов'язані з довкіллям? Почуємо від Катерини Оніліогву 25 травня на форумі "Валить нельзя остаться"
Кирило Шевченко
Голова Правління екобанку АТ "Укргазбанк"
Коли банківська система зменшується вдвічі, а банківські продукти стають все менш доступними для бізнесу, як не втратити темпи зростання та продовжувати створювати якісні сервіси для екобізнесу? Укргазбанк — перший український банк, який почав співпрацювати з організацією PFAN, яка забезпечує експертну та інвестиційну підтримку проектів відновлюваної енергетики, і надає безкоштовну оцінку інвестиційного потенціалу для своїх клієнтів. Як стати українським державним еко-банком №1? Чи можливо за рахунок реалізованих проектів разом із українським бізнесом відчутно зменшити викиди СО2? Про все це розповість голова правління державного "Укргазбанку" Кирило Шевченко
Євгенія Аратовська
"Україна без сміття", засновниця
Питання забруднення довкілля побутовим сміттям в Україні сягнуло меж. Унікальний досвід — мережа сортувальних станцій проекту "Україна без сміття" надає можливість будь-кому зробити свій внесок у зменшення засмічення. Євгенія разом із Натою Жижченко (ONUKA) вивели це питання на абсолютно новий якісний рівень та продовжують змінювати ставлення українців до нього, реалізуючи спільний проект "Еко-струм". Як особисто ти можеш зменшити сміттєве навантаження на своє місто, країну, планету? Спитаємо у Євгенії Аратовської на форумі "Валить нельзя остаться / ECO"
Максим Бородін
Переможець проекту "Нові лідери" на ICTV, лідер екологічного руху Маріуполя
Максим Бородін — один з лідерів екологічного руху в одному з найзабрудненіших міст України — Маріуполі. Команда Максима примудрилася зробити захист довкілля у місті питанням, яке більше не може ігнорувати ані місцева, ані центральна влада, адже мешканці Маріуполя почали масово виходити на акції спротиву через екологічне свавілля забрудників. І це при тому, що величезна частина населення міста — сама є працівниками цих підприємств. Тож як змусити людей відстоювати свої права на чисте довкілля у токсичному середовищі? Що загрожує еко-активістам, які ризикнуть піти у політику? Про це та інше розповість Максим Бородін на форумі "Валить нельзя остаться / ECO"
Ірина Черниш та Павло Ткаченко
Співзасновники Save Dnipro та SaveEcoBot
Save Dnipro — це ініціатива з Дніпра, яка вперше в новітній історії України змусила величезний енергетичний холдинг провести екологічну модернізацію свого підприємства за власний кошт. Вже в цьому році на ДТЕК Придніпровській ТЕС — єдиній у Європі немодернізованій ТЕС, що розташована у місті мільйоннику, запрацює новий сучасний електрофільтр, який в десятки разів зменшить навантаження на довкілля. Що передувало цій перемозі? Чи не страшно активістам залишатися один на один з великими фінансово-промисловими групами? Про все це Ірина Черниш розповість на форумі "Валить нельзя остаться / ECO"
Люба Колосовська
"Батарейки, здавайтеся", засновниця
Коли небезпечні відходи в Україні викидають просто неба, а їх переробка відбувається лише на папері, є привід панікувати. Або натомість — опанувати себе, взяти ситуацію під контроль та створити національну систему збору одного із видів небезпечних відходів – батарейок, для переробки на реальному заводі в Європі.

Як невеликій групі активістів із Дніпра вдалося підбити всю країну збирати батарейки, з якими труднощами довелось стикнутись на шляху до реальної переробки? Розповість Люба Колосовська на форумі "Валить нельзя остаться / ECO"
Артем Романюков
Модератор
Більше спікерів
Буде оголошено найближчим часом
Перелік буде доповнюватися!